Letnia Szkoła 2023

Dotychczas odbyło się już pięć Letnich Szkół Duszpasterstwa. W tym roku planujemy szóstą taką szkołę.

Zapraszamy na LETNIĄ SZKOŁĘ DUSZPASTERSTWA DE’IGNIS w Pomysku Wielkim na Kaszubach w dniach 21-25 sierpnia 2023 r. (pn.-pt.). Dom Ichthys, w którym będzie szkolenie i zakwaterowanie, położony jest nad jeziorem w pobliżu lasów w malowniczym, cichym zakątku. Podobnie jak w ubiegłych latach połączymy 6 godzin wykładów i ćwiczeń dziennie z wypoczynkiem, społecznością, modlitwą i uwielbieniem.

TEMAT szkolenia: Duszpasterstwo i psychoterapia dzieci i młodzieży:

  • rozwój człowieka na podstawie Biblii,
  • częste jednostki chorobowe np. depresja, ADHD,
  • pomoc pedagogiczna i terapeutyczna dla dzieci i młodzieży oraz pomoc dla rodziców.

Oprócz wykładów i prezentacji będą ćwiczenia praktyczne. Mile widziane będą również Wasze pytania i przykłady z Waszego doświadczenia. Szkolenie będzie na pewno ciekawe, praktyczne, bliskie życiu i nie zabraknie nam dobrego humoru.

Oferujemy możliwość uzyskania certyfikatu z psychoedukacji. Taki certyfikat mogą otrzymać osoby, które są z wykształcenia lekarzami, psychologami, psychoterapeutami, pedagogami lub wykonują zawód społeczny (np. nauczyciel, pielęgniarka, socjolog itp.). Pozostali uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

WYKŁADOWCY:

Prof. dr med. Herbert Scheiblich, psychiatra, wykładał na Uniwersytecie w Mainz w Niemczech oraz w Bern w Szwajcarii.

Winfried Hahn, pedagog i pastor, szef Centrum Pozaklinicznej Opieki Psychiatrycznej DE’IGNIS w Engelswies w Niemczech.

MIEJSCE szkolenia: Dom Ichthys w Pomysku Wielkim, ul. Stary Staw 1. (adres w mapach Google: Pomysk Wielki 61A (poprzedni adres), współrzędne GPS: 54.194559, 17.548113). Zdjęcia domu można zobaczyć na stronie Fundacji DE’IGNIS w zakładce DOM ICHTHYS: Galeria.

KOSZT zakwaterowania i wyżywienia (od kolacji w poniedziałek do obiadu w piątek) w dużym domu Ichthys wynosi 352 zł plus 6 zł za pościel czyli 358 zł. Dochodzi jeszcze OPŁATA za samo szkolenie w wysokości 290 zł.

Czyli KOSZT CAŁKOWITY w dużym domu Ichthys wynosi 648 zł.

Gdy Szkoła obejmie 35 uczestników (lub mniej) zakwaterowanie będzie tylko w dużym domu Ichthys. Po przekroczeniu tej liczby będziemy kwaterować w małym domku.

Pokoje w domu Ichthys są 3-4 osobowe oraz dwa pokoje 6 osobowe. Łazienki na korytarzu. Przy rozmieszczaniu osób w pokojach przyjmiemy kryterium wieku tzn. osoby najmłodsze będą miały pokoje 6 osobowe na II piętrze.

Rozpoczynamy kolacją o godz. 18:00 w poniedziałek 21.08. Zakwaterowanie od godz. 16:00.

Zakończymy obiadem o 14.00 w piątek 25.08. Gdyby ktoś chciał zostać w Pomysku do soboty, to jak najbardziej będzie to możliwe.

ZGŁOSZENIA  mailem na biuro@deignis.pl lub telefonicznie: 730 241 712.

Do 15 sierpnia należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wys. 100 zł na konto gospodarzy domu Ichthys w Pomysku, które zostanie podane po przyjęciu zgłoszenia. Zaliczka jest na poczet zakwaterowania i wyżywienia.

Do 15 sierpnia  należy dokonać opłaty za samo szkolenie w wys. 290 zł  na konto Chrześcijańskiej Fundacji DE’IGNIS-Polska. Zostanie ono podane po przyjęciu zgłoszenia.

Zaliczka i opłata będą zwracane tylko w przypadku konieczności odwołania szkolenia z powodu pandemii lub z powodów organizacyjnych.

Będziemy też zbierać ofiarę podczas szkolenia na działalność naszej Fundacji.  Zachęcamy do wzięcia udziału.